About گل جعبه ای

برای وادار کردن مشتری که از یک کالا یا خدمات به سراغ کالا یا خدمات دیگر برود، باید منافع جدید و بیشتری را که نصیب او می شود به رخ او بکشید.

اگر میخواهید کسب و کار و البته فروش موفقی داشته باشید باید خدمات بهتری ارائه دهید. ببینید از چه ابزارها و روش هایی برای ارائه ی خدمات به مشتری هایتان استفاده میکنید. بررسی کنید و ببینید که آیا تأثیر و کارایی دارند یا نه؟!

Mix de pasiune, parfum si frumusete ♠️ #royalrosebucharest  #black  #roses  #white  #box  #delivery  #memorieisnabox  #madewithpassion  #justforyou  #love  #luxurybox  #luxurygift  #contentment  #memoriesinthemaking  #perfection  #flowerbouquet  #feelingsinabox 

وقتی مشتری درباره قیمت حرف می زند، در چشمان او نگاه کنید و بگویید. بهترین شرایط را نصیب خود کرده است.

(۴) رایج ترین نشانه خرید مربوط به زمانی است که مشتری درباره قیمت، شرایط فروش و چگونگی تحویل از شما سوال می کند.

همه ی ما میدانیم که زندگی و اوضاع و احوال و افکار ما دائم در حال تغییر و تحول است. بارها پیش آمده که به چیزهایی علاقمند شده ایم که شاید مدتی پیش هیچ احساسی به آنها نداشتیم یا حتی از آنها بیزار و متنفر بوده ایم. خُب، دلیلش چیست؟!

وقتی از اشخاص تعریف می کنید که به کالایتان اعتراض دارند. به آنها نسبت به خودشان احساس بهتری می بخشید.

Grande from above - pale pink eternity roses nestled in a very handcrafted present box. #milionidifiori  #milionidifiorilondon  #rosebox  #italy  #instaflower  #rose  #roses  #a hundred  #100roses  #luxuryflowers  #luxurybox  #shipping and delivery  #europe 

قبل از اینکه برای نهائی کردن فروش درخواست بدهید، باید چهار نکته را در نظر بگیرید:

باید با تاکید ورزیدن بر نتایج و خریدن کالا، بر میل اشتیاق خریدار برای خرید کردن بیفزایید، با بحث کردن درباره قیمت، بر میل و خواسته خریدار باالقوه افزوده here نمی شود.

وقتی دارید برای هدایت مشتری به سمت خرید محصولتان از او سؤال میکنید، بین سؤالها کمی مکث کنید.

همه ی ما این نکته را شنیده یا خوانده ایم که به هر چه بیش از چیزهای دیگر فکر کنی، به همان تبدیل میشوی یا آن را در دنیای واقعی تجربه میکنی. در مورد علاقمندی به کار و رابطه ی آن با موفقیت و ثروت نیز این قضیه صدق میکند. شما هرچه بیشتر با خودتان تکرار کنید که من کارم رو دوست دارم!

داشتن بلند پروازی برای رسیدن به موفقیت بزرگ لازم ضرورت دارد.

نکته ی چهارم: طرز صحبت کردن، ارائه ای که از محصولتان دارید و نحوه ی معرفی محصول تان نیز دارای اعتبار خاصی است. این اعتبار است که باعث ایجاد ذهنیت و دیدگاه و احساس مثبت یا منفی در مشتری میشود، پس نباید به راحتی از کنارش گذشت و در موردش سهل انگاری کرد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *